Co Backer

Om in een kort woordje te vertellen wat ik zoal heb gedaan lukt me niet. Ik heb vele functies bekleed gedurende vele jaren. Ik heb me verdienstelijk kunnen maken voor Beverwijk en Wijk aan Zee op het gebied van onder meer openbaar bestuur (gemeenteraadslid), buurtbeheer, de sport, oprichter lokale omroep Radio Beverwijk, Prentenkabinet van der Linden en ruim 25 jaar speaker bij de Ronde van Beverwijk.
Bij de Oranjevereniging Beverwijk heb ik jarenlang meegewerkt in het bestuur. Als waardering voor het vele werk ben ik in 2011 Koninklijk onderscheiden. Voor radio Beverwijk versloeg ik de gemeenteraadsvergaderingen en naar aanleiding daarvan werd ik in het midden van de jaren negentig gepolst door diverse lokale politieke partijen om op hun kandidatenlijst te komen.
In 1995 koos ik toch voor Gemeentebelangen omdat een lokale partij mij meer aansprak. Vier periodes ben ik actief geweest in de lokale politiek. Maar het bleef toch trekken. VRIJ! heeft mij twee jaar geleden gevraagd of ik mee wilde denken.
Dit meedenken heeft mij weer teruggebracht in de actieve lokale politiek, en daar ben ik zeer blij mee. De doelstellingen van VRIJ! onderstreep ik.